KONST / Litografier / Färglitografier 11943277
*
nr 1194 3277
Olle Nyman
(1909-1999), Sverige
Färglitografier, 2 st, -80, Hus & träd, ingen upplaga, Lösa blad, bladets mått: 57x43 & 70x50
Olle Nyman, född 1909 i Saltsjö-Duvnäs, död där 1999, svensk målare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 juli 2018
kl 19:07:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/7 19:02:57
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Olle Nyman
Olle Nyman, född 1909 i Saltsjö-Duvnäs, död där 1999, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Olle Nyman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier hus & träd ingen upplaga litografier lösa blad olle nyman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:57
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:56
*
Olle Nyman
Olle Nyman, född 1909 i Saltsjö-Duvnäs, död där 1999, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Olle Nyman
nr 1194 3277
Olle Nyman
(1909-1999), Sverige
Färglitografier, 2 st, -80, Hus & träd, ingen upplaga, Lösa blad, bladets mått: 57x43 & 70x50
Olle Nyman, född 1909 i Saltsjö-Duvnäs, död där 1999, svensk målare och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 juli 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/7 19:02:57 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Olle Nyman
Olle Nyman, född 1909 i Saltsjö-Duvnäs, död där 1999, svensk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Olle Nyman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier hus & träd ingen upplaga litografier lösa blad olle nyman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:57 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:56